birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 23.09.2021 15:03

Kartal'da cansız bedeni bulunan Arda Yurtseven son yolculuğuna uğurlandı

Kartal'daki evinden kursa gitmek için ayrıldıktan sonra haber alınamayan ve 3 gün sonra cansız bedeni bulunan 16 yaşındaki Arda Yurtseven son yolculuğuna uğurlandı.

Kartal'da cansız bedeni bulunan Arda Yurtseven son yolculuğuna uğurlandı

Kartal'da, ormanlık alanda cansız bedeni bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Yurtseven, toprağa verildi.

Evden ayrıldığı 19 Eylül'den bu yana aranan ve dün Aydos Ormanı'nda cansız bedeni bulunan Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Yurtseven için Esentepe Mahallesi'ndeki cemevinde cenaze töreni düzenlendi.

Aile yakınları, yurttaşlar, CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in de katıldığı cenazede, baba Hakkı Yurtseven taziyeleri kabul etti.

Arda Yurtseven'in cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Kurfalı Mezarlığı'na defnedildi.

Evden ayrıldığı 19 Eylül'den sonda sonra haber alınamayan Arda Yurtseven'in telefonunun en son sinyal verdiği Aydos Ormanı'nda arama yapan ekipler, Yurtseven'in cansız bedeni, dün bir ağaçta ipe asılı halde bulmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol