birgün

6° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 26.10.2020 14:53

Kartal'da Covid 19 Karikatür Yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Covid-19’u konu alan uluslararası karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kartal'da Covid 19 Karikatür Yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Kartal Belediyesi, tüm dünyada etkisini gösteren ve çağın en büyük salgınlarından biri haline gelen Covid-19’u konu alan, uluslararası karikatür yarışmasının ödül törenine ev sahipliği yaptı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 25 Ekim Pazar günü Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Atölyesi işbirliği ile düzenlenen törende, yurtiçi ve yurtdışından dereceye giren sanatçılar ödüllendirildi.

6 KATEGORİDE YARIŞILDI

56 ülkeden 467 sanatçının katıldığı yarışmada, 989 eser yarıştı. Yarışmada; birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon, Hasat Sanat Atölyesi Ödülü, Kartal Belediyesi Başkanlık Özel Ödülü, Bedri Koraman Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve 6 adet özel ödül kategorilerinde yarışmacılar ödüllendirildi.

kartal-da-covid-19-karikatur-yarismasinin-odulleri-sahiplerini-buldu-797404-1.

Törende söz alan Kartal Belediyesi Uluslararası Covid-19 Karikatür Yarışması Seçici Kurul Üyesi Oğuz Gürer, yarışmada dereceye giren sanatçıların isimlerini açıkladı ve katılımcılara verdikleri emekler için teşekkür etti.

BİRİNCİLİK SIRBİSTAN'IN, İKİNCİLİK İRAN'IN

Yarışmanın birincisi Toso Borkovic (Sırbistan) olurken, ikinci Sajad Rafeei (İran) ve üçüncü de Oleksiy Kustovsky (Ukrayna) oldu. Salgın sebebiyle Türkiye’ye gelemeyen sanatçılar adına ödülleri Türkiye’deki temsilcileri teslim aldı.

Sanatseverler, Covid-19’un konusunu oluşturduğu karikatür sergisini 23-31 Ekim 2020 tarihleri arasında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi fuaye alanında ziyaret edebilecek.

Uluslararası Ödüllü Karikatür Yarışması’nda dereceye girenlerin tam listesi ise şu şekilde;

* Birincilik ödülü - Toso Borkovic (Sırbistan)

* İkincilik ödülü - Sajad Rafeei (İran)

* Üçüncülük ödülü - Oleksiy Kustovsky (Ukrayna)

* Mansiyon ödülleri –Ali Shahali (İran), Brady Izquierdo (Küba), Makhmudjon Eshonkulov (Özbekistan), Sadık Pala (Türkiye)

* Kartal Belediyesi Başkanlık Özel Ödülü- Yüksel Cengiz (Türkiye)

* Karikatür Ustalarımız - Bedri Koraman Özel Ödülü- Shahrokh Heidari (İran)

* Jüri Özel Ödülü - Ali Rastroo (İran), Javier Cubero Torres (Küba),

* Hasat Sanat Atölyesi Ödülü- Osman Suroğlu (Türkiye)

* Özel Ödüller (Türkiye) - Kaan Özcal Aydın, Volkan Lafçı, Arat Baran Keskin, Çağlar Okur, Kerem Yüce, Bora Küçük

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol