birgün

3° PARÇALI BULUTLU

Kartal’da Cumhuriyet Haftası coşkuyla kutlandı

YEREL 01.11.2021 11:42
Kartal’da Cumhuriyet Haftası coşkuyla kutlandı
Abone Ol google-news

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü, Kartal’da 4 gün 4 gece süren etkinliklerle kutlandı.

Kartal Belediyesi’nin “Cumhuriyet Haftası” kapsamında düzenlediği etkinliklerin finali Elis Dubaz ve Haluk Levent konserleri ile yapıldı. Kartal Meydanı’nda hazırlanan alanın tamamen dolduğu konserler, ilçede büyük bir coşkuyla karşılandı.

Konser etkinliklerine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile çok sayıda Kartallı katıldı.

Cumhuriyet’in ilanın 98. yılı kapsamında yapılan kutlamaların 4. ve son gününde sahneyi önce sanatçı Elis Dubaz aldı. Yaklaşık 1 saat süren konserin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi sahneye çıkarak sanatçı Elis Dubaz’ı tebrik etti ve kendisine Kartal heykelciği ile çiçek takdim etti.

Plaket takdiminin ardından Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Cumhuriyet’e Giden Yol” adlı belgesel perdeye yansıtıldı. Belgeselin ardından beklenen Haluk Levent sahnedeki yerini aldı.

HALUK LEVENT BESTESİYLE “KARTAL” ŞARKISI

Şarkılarını söyleyen Levent’e, meydanı dolduran Kartallılar eşlik etti. Sahneden aşağı inerek hayranlarının yanına giden ve bazı şarkılarını burada söyleyen Haluk Levent’e, yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konser esnasında sevilen sanatçı Kartal için bir de şarkı besteledi. “Önümde tren, yukarıda martı, arkamda deniz, neredeyiz? Kartal’da” dizelerini taşıyan şarkıya, Kartallılar da büyük bir heyecan ile eşlik etti.

Haluk Levent’in Elfida gibi bazıları klasikleşmiş şarkılarını söylediği konser daha sonra kaldığı yerden devam etti. Her yaştan on binlerce vatandaşın izlediği konser İzmir Marşı ile sona erdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun