birgün

28° AÇIK

Kartal’da simit satması engellenen yurttaş intihara kalkıştı

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin bahçesinde simit satması güvenlik tarafından engellenen seyyar simitçi, verici kulesinin tepesine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

GÜNCEL 05.10.2021 16:45
Kartal’da simit satması engellenen yurttaş intihara kalkıştı
Abone Ol google-news

İstanbul Kartal’da simit satan seyyar satıcının Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin bahçesinde satış yapması engellendi. Bunun üzerine şahıs, hastane bahçesindeki verici kulesinin tepesine tırmanarak intihara kalkıştı.

İddiaya göre Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi bahçesinde simit satmak isteyen seyyar satıcı güvenlik görevlisi tarafından engellenince aralarında arbede yaşandı.

Olay sırasında sinirlenen seyyar satıcı da hastanenin bahçesindeki verici kulesine çıkarak intihara kalkıştı. Yurttaşlar korku içinde simitçiyi izlerken olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kuleye çıkan simitçi, itfaiyenin 3. denemesinde kendisine bir miktar para verilerek intihardan vazgeçirildi. Şahıs, yaklaşık 1 saat süren ikna çabaları sonucu intihardan vazgeçti.

Olay anına şahit olan Şamil Doğan, "Arkadaşın, hastanenin önünde simit satmasını engellediler. Biraz da hırpaladılar. Hırpalayınca o da kendini direkt vericiye doğru çıktı. Biraz sıkıntısı var" dedi.

Öte yandan, olayı görüntülemek isteyen basın mensupları ile güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol