birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 08.03.2016 11:06

Kartal geri adım atmadı

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Konya mağlubiyetlerinin ardından karşılaştığı Eskişehirspor’u 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarışına sıkı sıkı tutundu

Kartal geri adım atmadı

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda hafta kapanıyor. Bir tarafta şampiyonluk kovalayan Beşiktaş, diğer yanda düşmeme mücadelesi veren son sıradaki Eskişehirspor... Kelimenin tam manası ile koyun can, kasap et derdinde... Geçen pazartesi derbide ezeli rakibi Fenerbahçe’ye boyun eğen Kartal, kupaya da Konya’da veda etmişti. Siyah-beyazlılar, üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmak için sahaya ayak basıyor. Kartal’ın unutulmaz kaptanlarından Samet Aybaba tarafından çalıştırılan deplasman ekibi ise en az bir puan alarak moral bulmak istiyor.

Ev sahibi iştahlı başlıyordu. 9. dakikada Olcay’ın pasını son günlerin tutuk ismi Mario Gomez bitirememiş, 15’te Olcay’ın füzesi direkte patlamıştı. İlk çeyrek dilimde Quaresma defansif müdahaleleri, Oğuzhan da kaptırdığı toplarla dikkat çekiyordu. Eskişehirspor cephesinde ise Emre Güral dışında pek bir futbolcu göze batmıyordu. Gelecek bir gol kırmızı-siyahlıların direncini kıracak gibi gözüküyordu. Rakip savunmayı bunaltan Beşiktaş, baskısının karşılığını 29’da almıştı. Kornerden gelen topa Atiba kafayı yapıştırmıştı. Hemen akabinde Quaresma kendisi vuracağına ‘al da at’ diyor, bomboş durumdaki Gomez zoru başarıyordu. 34’te fark artmıştı, ‘Allah’ın hakkı üçtür’ diyen Gomez bu sefer atmıştı! Quaresma sağ ayağının dışıyla nefis kesmiş, Alman golcü kafasını konuşturmuştu. Deplasman ekibinin defansı tel tel dökülüyordu. Özellikle kaptırılan gereksiz toplar ilerleyen haftalar için de hiç umut vermiyordu. İkinci devrede de Kartal hız kesmemişti. 49’da Gomez uzaktan şansını denemiş, Boffin’in ancak çelebildiği topu Oğuzhan bitirememişti. Sahanın yıldızı Quaresma’nın sakatlığı, belki de santradan bu yana siyah-beyazlıların canını sıkan tek husustu. O an itibarı ile de dakikalar 51’i gösteriyordu... 65’te Gomez’in asistini yiyen Olcay, Boffin’i geçememişti. 70’te Figueras’ın akılalmaz hatasını affetmeyen Gomez kendisinin ikinci, takımının üçüncü golüne imza atmıştı. 89’da Hadzic, deplasman ekibinin şeref sayısını kaydetmişti: 3-1. Bu sonuçla Kartal istediğini kolay aldı. Şenol Güneş’in talebelerinin böyle bir galibiyete ihtiyacı vardı. Eskişehirspor deseniz sanki onlar için görünen köy kılavuz istemiyor, tünelin ucunda ikinci küme gözüküyor…

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız