birgün

20° AÇIK

SPOR 04.10.2020 18:14

Kartal’ın ümidi yok

Milli maç arasına Beşiktaş, oldukça sıkıntılı gidiyor. Siyah-beyazlıların zamana ihtiyacı olduğu aşikâr. Yalçın’ın ideal 11’i acilen bulması gerekiyor. Gençlerbirliği ise akıllı oyununun karşılığını tek golle aldı. Yalan yok, daha fazlasını da atabilirlerdi. Ara, sanki onlara iyi gelecek!

Kartal’ın ümidi yok

Ligde pazar matinesi… Sezona ziyadesiyle tatsız başlayan Beşiktaş, puan sıralamasının diplerindeki Gençlerbirliği’ni ağırlıyor. Şüphesiz Kartal, milli maç arasından önce yapacağı son karşılaşmayı kazanarak kanatlanmak istiyor.

Siyah-beyazlılar kadroda revizyona gitmiş. Sol beke N’Skala’nın yerine genç Rıdvan yerleştirilmiş. Lisansı çıkan Josef de Souza’nın performansı özellikle merak ediliyor. Onunla beraber Dorukhan’la Atiba’nın ofansif olarak yapacakları santra öncesinde kafaları kurcalıyor. Ülkenin yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olan Sergen Yalçın’ın çimlere kendisine benzer birisini atmaması dikkat çekici olsa gerek. Bakalım ilerideki Aboubakar’a top nasıl taşınacak…

Alkaralar cephesinde kulübede Mert Nobre bulunuyor. Bir zamanların unutulmaz golcüsü, eski takımına karşı muhakkak iyi bir sonuç almayı hedefliyor. Bir hafta bay geçtiği için sadece iki maç yapan başkent temsilcisinin henüz bir puanı bulunuyor. Hal böyle olunca da akıllara Brezilyalı hocanın kredisi çabuk tükenir mi sorusu geliyor.

Dengeli başlayan mücadelenin 8. dakikasında deplasman ekibi öndeydi. Furman kesmiş, Beşiktaş savunmasının kaçırdığı Stancu bomboş durumda kafayı yapıştırmıştı. Oysa santrayla beraber rakip kalede görünen ev sahibiydi.

Golden sonra Alkaralar topun arkasına geçiyor, kontraları kovalamaya başlıyordu. Kartal rakip sahada daha çok görünse de bir türlü üretemiyor, Aboubakar sürekli ofsayta düşüyordu. Uzatmalarda Josef’in kaptığı topla başlayan akında Gökhan, Nordfeldt’i geçemiyor; soyunma odasına deplasman ekibinin üstünlüğüyle gidiliyordu.

İkinci devreye Yalçın, bir değişiklikle başlıyordu. Günün etkisiz oyuncularından Dorukhan’ın yerine Mensah oyundaydı. Bakalım o, Beşiktaş’ın üretkenlik sorununu çözebilecek miydi…

Son yarım saatte Aboubakar’la Boyd çıkmış, Larin’le Güven girmişti. Beşiktaş yüklenecekken, sanki Aboubakar çıkmamalıydı… 65’te Gençler sahalarımızda az gördüğümüz bir şekilde organize geliyor, Montero çizgiden çıkarıyordu.

Sakatlanan Welinton’un yerine Josef stopere geçiyordu. Ljajic’le Hasic’i sahaya sokan Yalçın tüm kozlarını oynamıştı. Son bölümde Kartal bastırıyor, duran toplar dışında rakip kaleyi pek zorlayamıyordu. Uzatmalarda kaleci Ersin’le karşı karşıya kalan Sio, o kadar laubali davranınca, mücadelede başka gol olmuyordu.

Milli maç arasına Beşiktaş, oldukça sıkıntılı gidiyor. Siyah-beyazlıların zamana ihtiyacı olduğu aşikâr. Yalçın’ın ideal 11’i acilen bulması gerekiyor. Gençlerbirliği ise akıllı oyununun karşılığını tek golle aldı. Yalan yok, daha fazlasını da atabilirlerdi. Ara, sanki onlara iyi gelecek!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız