birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇEVRE 11.12.2018 13:55

Kaş'ta yağmur ve hortum tarım alanlarına zarar verdi

Kaş'ta yağmur ve hortum tarım alanlarına zarar verdi

Kumluca'da dün öğleden sonra başlayan şiddetli rüzgar ve yağmur tarım alanlarında zarara neden oldu.

İlçe genelindeki bazı seralarda hasar meydana gelirken, saat 23:00 sıralarında Beykonak Mahallesi'ndeki bir ahşap elektrik direği şiddetli rüzgarın etkisiyle ortasından kırılarak Ramazan Deniz'e (32) ait naylon seranın üzerinde devrildi.

Direkteki tellerden seranın demir iskeletine geçen akım üzerindeki naylon örtünün erimesine neden oldu. Eriyen naylonlar da serada dikili patlıcanların üzerine akarak zarar verdi. Haber verilmesi üzerine gelen elektrik dağıtım şirketi akımı kesti.

'2 DÖNÜM SERAM VE ÜRÜNLERİM YANDI'

Ramazan Deniz, şiddetli rüzgar ve sağanakla birlikte bir ara elektriğin kesildiğini ve bir daha gelmediğini söyledi. Ramazan Deniz, "Gece gelip, baktığımda elektrik direğinin seramın üzerine devrildiğini gördüm. Elektrik akımı olabilir diye seraya yaklaşmadım. Firmaya başvurdum. Gelip elektriği kestiler. Daha önce bu ahşap direklerin yenilenmesi konusunda başvurdum. 1 aydan beri gelip ilgilenen olmadı. 2 dönüm seram ve ürünlerim yandı, zararımın karşılanmasını istiyorum" dedi.

'ÜRÜNLERİ VE SULAMA SİSTEMİNİ YAKMIŞ'

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Gökçe de "Ahşap direk rüzgardan dolayı kırılmış, seranın üzerine devrilmiş. Seranın çatısı da demir olunca şase yapmış, seranın tümüne dağılmış. Seranın üzerindeki plastik yanmış. Yanan plastik seranın içindeki ürünleri ve sulama sistemini yakmış. Bu olayın tek sevindirici tarafı can kaybının olmamasıdır" diye konuştu.

kas-ta-yagmur-ve-hortum-tarim-alanlarina-zarar-verdi-540871-1.

Ramazan Deniz zarar gören serasının tamir edilmesi için çalışmaya başlarken, olayla ilgili Kumluca Ziraat Odası ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri hasar tespiti yürütüyor.

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız