birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.09.2019 15:28

Kaşıkçı'nın öldürüldüğü Suudi konsolosluk binasının gizlice satıldığı ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın öldürüldüğü Suudi konsolosluk binasının gizlice satıldığı ortaya çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin ardından neredeyse bir yıl geçti.

Habertürk'ün haberine göre, İstanbul Başsavcılığı'nın Kaşıkçı'nın öldürüldüğü 2 Ekim tarihinden önce iddianameyi tamamlaması bekleniyor.

Kaşıkçı'nın öldürüldüğü konsolosluk yerleşkesi ise Suudi Dışişleri Bakanlığı'nın kararı ile sessiz sedasız satıldığı, Konsolosluğun ise Sarıyer'de ABD başkonsolosuna yakın bir alana taşınacağı öğrenildi.

Hukuk uzmanlarına göre orası halen bir cinayet mahalli ve bu nedenle Suudilerin taşınması halinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ayrıntılı delil toplama için söz konusu binayı bir süreliğine mühürleyebileceği iddia ediliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız