birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 13.09.2019 12:39

Kaskodan para alabilmek için aracını uçurumdan yuvarladı

Kaskodan para alabilmek için aracını uçurumdan yuvarladı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, sigorta şirketinden para alabilmek için otomobilini uçurumdan yuvarladığı iddia edilen T.K.'nin oyununu jandarma bozdu. Jandarma, savcının talimatı ile T.K.'nin cep telefonunu incelerken, kaskodan para almak için aracını uçurumdan yuvarladığını tespit etti.


Dün saat 22.30 sıralarında, T.K. jandarmayı arayarak otomobilinin Sapanca Akçay Mahallesi'nde dere yatağına uçtuğunu ihbar etti. Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerine gelerek incelemede bulundu. Jandarma, 54 ZA 910 plakalı otomobilin yaklaşık 35 metre mesafeden Akçay Deresi'ne yuvarlandığını, aracın çalışır vaziyette olduğunu belirlerken, son anda araçtan atladığını beyan eden T.K.'nin en ufak bir yarasının bile olmadığını gördü.


Jandarma, olayın trafik kazası olmadığı şüphesi üzerine Cumhuriyet Savcısı'na konu hakkında bilgi verdi. Savcının talimatı üzerine T.K.'nin cep telefonunu incelendi. Olay yerine gelen trafik ekibi de olayın trafik kazası olmadığı kanısına vardı. T.K.'nin cep telefonundaki WhatsApp yazışmaları incelendiğinde, otomobilini perte çıkarıp kaskodan yararlanmak amacı ile böyle bir plan yaptığı tespit edildi. T.K. hakkında 'suç uydurma' suçundan soruşturma başlatıldı. Araç ise bulunduğu yerden çıkarılarak otoparka çekildi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız