birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 04.04.2020 20:20

Kastamonu'da bir köy daha karantinaya alındı

Kastamonu Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına istinaden merkez Halifekuyucağı köyünde korona virüs (Kovid-19) vakalarının gerçekleştirilen filyasyon ve diğer çalışmalara rağmen artış göstermesi üzerine karantinaya alındığını açıkladı

Kastamonu'da bir köy daha karantinaya alındı

Kastamonu’da bir köy daha yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Kastamonu Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına istinaden merkez Halifekuyucağı köyünde korona virüs (Kovid-19) vakalarının gerçekleştirilen filyasyon ve diğer çalışmalara rağmen artış göstermesi üzerine karantinaya alındığını açıkladı. Valilik, bu kapsamda salgının kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla mahalleler hariç köy merkezinin ikinci bir emre kadar karantinaya alındığını bildirdi.

Kentte daha önce de 3 köy ve 6 mahallede karantina şartları uygulanmaya başlanılmıştı. İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız