birgün

18° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 01.03.2021 17:20

Katalan Rapçi Pablo Hasel'in serbest bırakılması için Atina'da eylem düzenlendi

İspanya'da Monarşi karşıtı Katalan Rapçi Pablo Hasel'in tutuklanarak cezaevine götürülmesi, Yunanistan'ın başkenti Atina'da da protesto edildi.

Katalan Rapçi Pablo Hasel'in serbest bırakılması için Atina'da eylem düzenlendi

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, İspanya'da hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle 16 Şubat'ta polis zoruyla tutuklanarak cezaevine konulan rap sanatçısı Pablo Hasel'in serbest bırakılması talebiyle İspanya'nın Atina Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi.

NE OLMUŞTU?

Monarşi ile yönetilen İspanya’da Katalan rapçi Pablo Hasel hakkında sosyal medya paylaşımlarında “terörü övdüğü” ve “İspanya Kralı’na hakaret ettiği” gerekçesiyle hapis cezası verildi ve Hasel cezaevine götürüldü.

Hasel'in cezaevine götürülmesinin ardından Barcelona'da çok sayıda gösterici şehirde eylemler düzenlemişti. Düzenlenen eylemlere ise polis sert müdehalede bulunmuş ve 10 kişiyi gözaltına almıştı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol