birgün

21° AÇIK

Katliama sessiz kalmaya engelleyerek devam ediyorlar

GÜNCEL 12.11.2018 12:08
Katliama sessiz kalmaya engelleyerek devam ediyorlar
Abone Ol google-news

Ekin Akyaz

ekinakyaz@birgun.com @EkinAkyaz

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz’ün adalet arayışı sürüyor.

Sosyal medyada sesini duyurmaya, adalet talebini dile getirmeye devam eden Mısra Özsel’i TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da engelledi. Mısra Öz Twitter’da engellendiğini şöyle duyurdu: “Beni engellemek, yazdıklarımı görmemek bu faciayı örtmüyor, Gerçekler ortada! 25 kişi öldü! Oğlum öldü oğlum! Neden rahatsız oldu acaba?’

Twitter kullanıcılarından Apaydın'a, “İsa Bey o zaman hepimizi engelleyin”, “Kurum müdürü olarak halkın sorduğu soruya cevap vermekle yükümlüsünüz” tepkileri geldi.

‘Yönetemediğinin ve tahammülsüzlüğün itirafı’

Konuyla ilgili BirGün'e konuşan Mısra Sel, "Öncelikle şoktayım, aynı şekilde hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Bilirkişi raporuyla ihmaller göz önüne serildi. Her şey tüm ciddiyetiyle ortada duruyor. Tam 17 hafta geçti ama tek bir yetkiliden elle tutulur bir açıklama gelmediği gibi bizim sesimize de tahammül edemiyorlar" ifadelerini kullandı.

"Bizlerin hayatları altüst oldu. 25 ailenin tamamı için konuşuyorum" diyen Sel, "Biz açıkça şunu soruyoruz, nasıl o koltuklarda hala oturabiliyorlar. Başka ülkelerde bu tür olaylar yaşandığı zaman bakanlar istifa ediyor. Biz de ise Pamukova, Çorlu yaşandığı halde, İsa Apaydın o koltukta oturmaya devam ediyor. Üzerine bir de bizlerin şikayetine tahammül edemeyip engelliyor. Yönetemediğinin bundan daha açık bir göstergesi olabilir mi?" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol