birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Kavurucu sıcaklar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 5 günlük güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji'nin yayımladığı güncel rapora göre, hafta sonu yurt genelinde sıcaklıklar yükseliyor. İstanbul dahil birçok ilde sıcaklıklar 30 derecenin üzerine çıkacak.

GÜNCEL 25.05.2022 01:14
Kavurucu sıcaklar geliyor
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yayımlanan 5 günlük hava tahmin raporuna göre, hafta sonundan itibaren yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Yayımlanan rapora göre İstanbul dahil birçok ilde hava sıcaklığı 30 derecenin üzerine yükselecek. Meteoroloji, vatandaşları sıcak hava nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji, Kıyı Ege ve Güneydoğu illeri için hafta sonu 'aşırı sıcaklık' uyarısında bulundu. Güncel rapora göre, yurt genelinde 30 derecelerde seyreden hava sıcaklıkları, yer yer 40 dereceye çıkacak. Uzmanlar, gündüz 12.00-16.00 saatleri arasında zorunlu olunmadıkça dışarı çıkılmamasını öneriyor. Uzun süreli güneş temasından dolayı doğabilecek olumsuzlukları engellemek için de güneş kremi ve şapka kullanımının önemine dikkat çekiliyor.

kavurucu-sicaklar-geliyor-1019809-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol