birgün

17° HAFİF YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 22.01.2021 08:33

Kayı İnşaat işçilerinden patrona suç duyurusu

Kayı İnşaat işçilerinden patrona suç duyurusu

Emek Servisi

Coşkun Yılmaz’ın yöneticisi olduğu Kayı İnşaat’ın yurt dışı şantiyelerinde çalışan ama bir yıldan fazla süre maaş alamayan 250 işçinin mücadelesi sürüyor. İnşaat Emekçileri Sendikası (İnşaat-Sen) öncülüğünde 9 gündür eylem yapan işçiler, dün İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne gelerek Coşkun Yılmaz ve bağlantılı şirketleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

İnşaat-Sen Hukukçular Koordinasyonu tarafından adliye önünde yapılan açıklamada, Coşkun Yılmaz’ın şirket üzerinden elde ettiği gelirleri Kayı İnşaat bünyesinde tutmadığı, usulsüzlüklerini perdelemek için sayısız şirket kurduğu belirtildi. Coşkun’un bu sayede sermayesini yurt dışına taşıyarak Türkiye’deki banka hesaplarını boşalttığını söyleyen hukukçular, “Coşkun’un elde ettiği gelirleri yurt dışındaki denetimsiz off-shore hesaplara aktardığı, savcılıkça gerekli incelemeler yapıldığında ortaya çıkacaktır. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından işçiler adliyeden Kayı İnşaat’ın önüne sloganlarla yürüdü. İşçiler bugün de saat 11.00’de Kayı Holding önünde eylem yapacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol