birgün

-3° HAFİF KAR YAĞIŞLI

GÜNCEL 29.11.2020 13:51

Kayıp olarak aranan emekli emniyet müdürü ölü bulundu

Çorlu’da önceki gün akşam saatlerinden itibaren kayıp olarak aranan alzheimer hastası olduğu da kaydedilen emekli emniyet müdürü, AKUT ve AFAD ekiplerince ölü olarak bulundu.

Kayıp olarak aranan emekli emniyet müdürü ölü bulundu

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 3 gündür aranan emekli emniyet müdürü Uysal Bulut’un cansız bedenine ulaşıldı.

Çorlu’da ikamet eden ve 26 Kasım 2020 tarihinde ayrıldığı evine bir daha dönmeyen 80 yaşındaki alzheimer hastası Bulut’u bulmak için çaba harcayan yakınları aramalardan sonuç alamayınca polis ekipleri ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Afet ve Acil Durum (AFAD) ekiplerine haber vererek yardım istedi.

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı da kayıp olarak aranan yaşlı adamın fotoğrafını kişisel sosyal medya hesabından "Emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürümüz Uysal Bulut’u arıyoruz. Emniyet, jandarma ve AFAD ekiplerimiz seferber oldu. Gören vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız var" notuyla paylaşarak Çorlu halkından yardımcı olmalarını istemişti.

KIRSAL KESİMDE BULUNDU

Önceki gece başlayan çalışmalara bugün de devam eden ve arama çalışmalarını Bulut’un son görüldüğü mevkii olan Emlak Konutları Bölgesi’nin kırsal kesiminde yoğunlaştıran ekipler yaşlı adamın cansız bedenine ulaştı.

AKUT ekiplerinin drone desteği ile yaptığı arama çalışmalarında Bulut arazide hareketsiz şekilde yatar vaziyette bulundu. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde yaşlı adamın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri ve nöbetçi Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemelerin ardından Bulut’un cansız bedeni incelenmek ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Çorlu Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız