birgün

12° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 27.07.2021 18:55

Kaymakamlıktan çöpe atılan Atatürk büstü ile ilgili açıklama

Şuhut Kaymakamlığı'ndan 'Atatürk büstünün sökülerek çöpe atıldığı' iddiasına ilişkin "Konu ile ilgili Cumhuriyet savcılığımızca adli işlem başlatılmış olup, konunun aydınlığa kavuşturulması kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmektedir" açıklaması yapıldı.

Kaymakamlıktan çöpe atılan Atatürk büstü ile ilgili açıklama

Şuhut Kaymakamlığı, ilçedeki eski meslek yüksekokulundaki 'Atatürk büstünün sökülerek çöpe atıldığı' iddiasıyla ilgili adli işlem başlatıldığını bildirdi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Şuhut Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçede yaklaşık 5 yıl önce boşaltılan eski meslek yüksekokul binasında bulunan Atatürk büstünün, sökülerek çöpe atıldığına dair yerel bir haber kanalında haber yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Konu ile ilgili Cumhuriyet savcılığımızca adli işlem başlatılmış olup, konunun aydınlığa kavuşturulması kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmektedir" ifadesi kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol