birgün

15° SİSLİ

GÜNCEL 31.08.2020 10:38

Kayseri'de 2 çocuğa lokomotif çarptı: 1 ölü

Kayseri'de lokomotifin çarptığı 2 çocuktan 1'i yaşamını yitirdi. Bunun ölümlü ilk kaza olmadığını belirten bölge sakinleri Niğde-Kayseri karayolunu trafiğe kapatarak üst geçit talep etti.

Kayseri'de 2 çocuğa lokomotif çarptı: 1 ölü

Kayseri'nin İncesu ilçesinde lokomotif, raylarda oturan 2 çocuğa çarptı. 1 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, acılı mahalle sakinleri de Niğde yolunu trafiğe kapatarak yetkililerin önlem almasını istedi.

Edinilen bilgiye göre, İncesu ilçesine bağlı Örenşehir Mahallesi'nde meydana gelen olayda, tren raylarının üzerinde oturan 16 yaşındaki Mükremin Tangıç ile İbrahim Özmen'e Niğde istikametine giden DE 33 087 numaralı lokomotif çarptı. Mükremin Tangıç olay yerinde hayatını kaybederken, İbrahim Özmen de yaralandı.

Yaralı İbrahim Özmen, sevk edilen ambulansla Kayseri Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Tangıç'ın cenazesi de yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı.

İLK KAZA DEĞİL

Örenşehir Mahalle Muhtarı Gökhan Yolageldi de aynı yere daha önceden de tren kazasının meydana geldiğini ve insanların hayatını kaybettiğini söyledi. Yetkililerden yardım beklediklerini kaydeden Yolageldi, üst geçit yapılmasını istediklerini kaydetti.

İHA'nın akardığı habere göre bazı mahalle sakinleri de önlem alınmasını istediklerini belirterek, bir süre Niğde-Kayseri karayolunu trafiğe kapattı. İncesu Kaymakamı'nın olay yerine gelerek, trafik ışığı konulacağı sözünü vermesi üzerine yurttaşlar yolu yeniden trafiğe açtı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız