birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.10.2019 16:13

Kayyumla görevden alınan başkanların Şişli’deki buluşması son anda yasaklandı

Kayyumla görevden alınan başkanların Şişli’deki buluşması son anda yasaklandı

Görevden alınarak yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye eş başkanlarının da katılımıyla bu akşam saat 19.00’da İstanbul’da Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan “Demokrasi İçin Mücadelemiz ve Yerel Yönetimler” konulu etkinlik Kaymakamlık tarafından son anda yasaklandı.

Demokrasi İçin Birlik tarafından “Birlikte kazandık birlikte savunacağız, demokrasiyi birlikte kazanacağız” başlığıyla düzenlenmesi planlanan etkinliğe görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın da aralarında olduğu belediye başkanları katılacaktı.

Etkinliğin toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa aykırı olduğu iddia edildi.

kayyumla-gorevden-alinan-baskanlarin-sisli-deki-bulusmasi-son-anda-yasaklandi-637746-1.

Demokrasi İçin Birlik tarafından yapılan açıklamada, "Saat 19.00'da etkinliğin yapılacağı Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde konuyla ilgili basına ve katılımcılara açıklama yapılacaktır" ifadeleri kullandı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

kayyumla-gorevden-alinan-baskanlarin-sisli-deki-bulusmasi-son-anda-yasaklandi-637747-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız