birgün

10° KAPALI

GÜNCEL 21.08.2019 15:57

Kayyumun ilk icraatı belediye otobüslerini gözaltılar için tahsis etmek oldu

Kayyumun ilk icraatı belediye otobüslerini gözaltılar için tahsis etmek oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Adnan Selçuk Mızraklı'nın yerine kayyum olarak atanan Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun ilk icraatı belediye otobüslerini gözaltılar için tahsis etmek oldu.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş yaptığı açıklamada, "Kayyum gözaltılar için belediye aracını koruyor. 'Kayyum halka düşmandır, halkı temsil etmiyor, kayyum bir darbedir' derken tam da bunu kastediyoruz. Halkı reddeden, halkı düşman gören, halka saldıran bir tutumla karşı karşıyayız. Bunu kesinlikle kabul etmeyeceğiz, biz buraya geldiğimiz için saldırıldık ve bunun belgelenmesini istemiyorlar. Gözaltıları içeriden almayı başardık ama bütün belediye araçlarını halkın hizmetine kullanmak yerine ilk günden gözaltı aracı için kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız