birgün

22° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 01.06.2020 09:21

Kazdağları için çağrı: 5 Haziran’da bir araya geliyoruz

Kazdağları için çağrı: 5 Haziran’da bir araya geliyoruz

Kazdağları’nda altın madenlerine karşı mücadele eden Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyonu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla basın açıklaması yapacak. Çanakkale Adalet Heykeli önünde saat 14.30’da düzenlenecek basın açıklamasında sosyal mesafe kurallarına ve maske takma zorunluluğu getirildi.

Koordinasyondan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaşanılan süreç gösterdi ki ‘doğayı tahrip etmek’ kamusal bir fayda yaratmamaktadır. Süreç gösterdi ki bir kelebeğin uçuşu bütün dünyayı etkileyebilmektedir. Süreç gösterdi ki doğanın bize ihtiyacı yok ancak bizim nefes alabilmemiz için ona ihtiyacımız var. 5 Haziran Cuma günü, gençlerimizin ve çocuklarımızın da dışarı çıkabileceği izin saatini gözeterek “Kazdağları İçin Adalet” sloganıyla Çanakkale Adalet Heykeli önünde yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız