birgün

23° AÇIK

Kazı kazandan 500 bin TL kazandı, 'sistem hatası' diyerek parasını vermediler

Mustafa Eser isimli yurttaş, kazı kazandan çıkan 500 bin lirayı Sisal Şans Oyunları'nın sistem hatası diyerek ödemediğini açıkladı. Eser, yasal yollara başvuracağını söyledi.

GÜNCEL 29.01.2021 15:38
Kazı kazandan 500 bin TL kazandı, 'sistem hatası' diyerek parasını vermediler
Abone Ol google-news

Ankara'da Mustafa Eser isimli yurttaş, kazı kazandan 500 bin TL para kazandığını ancak ‘sistem hatası’ denilerek ikramiyesinin ödenmediğini söyledi.

Tigrishaber.com'da yer alan habere göre; Kazı Kazan şans oyunundan ikramiye kazanma sürecine ilişkin konuşan Mustafa Eser şöyle konuştu:

Yaklaşık 4 ay önce Kazı Kazan oynadım. Kartı kazıdığımda 10 TL ikramiye yazıyordu. Bunun üzerine bayiye gittiğim ve paramı almak istedim. Bayii kartı cihaza tuttu ve 10 TL değil 500 bin TL ikramiye kazandığımı söyledi. 500 bin TL ikramiye kazandığıma dair de çıktıyı bana verdi. Kartın barkodunda 500 bin TL kazandığım cihazda belli oldu. Bayii bana ödeme yetkilerinin 5 bin TL’ye kadar olduğunu ve ikramiye tutarını bankadan alabileceğimi söyledi. Bunun üzerine Ankara Kızılay’da bulunan Halk Bankası’na gittim. Bankada tüm işlemlerim yapıldı ve parayı almak için vezneye gittiğimde ödeme yetkilerinin 100 bin TL olduğunu ve ikramiye tutarını alabilmem için İstanbul Levent’te bulunan Halk Bankası’na gitmem gerektiğini ve paramı orada alabileceğimi söylediler. Birkaç gün sonra İstanbul’a gittim. Halk Bankası’nın Levent’teki binasına ama orada da parayı ödeme yetkilerinin olmadığını ve SİSAL (Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yat. A.Ş) ile görüşmem gerektiğini söylediler.

'SİSTEM HATASIYSA ONLARIN HATASI'

İstanbul Mecidiyeköy’de büyük bir plazada kendisinin gayet iyi karşılandığını belirten Eser, sonraki süreci ise şöyle anlattı:

SİSAL’ın İstanbul Mecidiyeköy’deki yerine gittim. Biletimin resmini çektiler. Telefonumu aldılar ve bir saat içinde geri dönüş sağlayacaklarını söylediler. Bir saat sonra dönüş yaptılar. Biletin doğru olduğunu ancak sistemden kaynaklı bir hata olduğunu ve ikramiyeyi ödeyemeyeceklerini söylediler. Milli Piyango İdaresi’nden devraldıklarına sözüm ona oradaki seri numaralarını sisteme girerken hatalı kaydetmişler. Telefonda benimle görüşen yetkili bayiye gidip yeniden çıktı almamı istediler. Sistem hatasıysa bu onların hatasıdır benim hatam değildir. Madem sistem hatasıdır, bunu sistemden düzeltecekler ve ben yeniden çıktı istediğimde bayiden kazandığım 500 bin TL’lik ikramiye gözükmeyecek.

Kazandığını belirttiği 500 bin TL’lik ikramiye tutarının kendisine ödenmemesinden dolayı yasal haklarını sonuna kadar arayacağını belirten Eser, “Ben bu haksızlığı Varlık Fonu’na da CİMER’e de yazdım. Varlık Fonu’ndan dönüş sağlayacaklarını söylediler ama bugüne kadar kimse dönmedi. Bu konuda henüz yargı yoluna başvurmadım. Öncelikle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmayı düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol