birgün

25° AZ BULUTLU

YAŞAM 05.12.2019 13:41

Kedi dostlarımızı soğuktan korumak çok basit

Kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile sokaktaki kedileri sıcak tutacak bir ev yapmak çok basit

Kedi dostlarımızı soğuktan korumak çok basit

Kış geldi, peki küçük dostlarımızı kışın soğuğundan korumak ister misiniz? Çok basit bir şekilde yağmurdan dahi etkilenmeyecek bir kedi evi yapabilirsiniz.

Soğuk kış günleri sokak hayvanları için çok zor geçiyor. Evlerde peteklerin veya halınızın üzerine kurularak ısınan ve keyif yapan kedilerin aksine sokakta yaşayan kediler dondurucu soğuğun ve yağışların etkisini gösterdiği kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanıyor, sıcak bir yuva bulamayanlar içinse kış çok daha zor geçiyor.

Sıcak geçen bir kasım ayının ardından, aralık tüm gücüyle soğuğu hissettiriyor. Ancak her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz birkaç malzeme ile sokaktaki kedilerin daha rahat bir kış geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şeyler, 2 adet strafor, 1 adet maket bıçağı, 1 adet bant ve büyük boy çöp torbası ile bir kedi evi hazırlayabilirsiniz. Kedi dostlarımızı soğuktan korumak için yapmanız gerekenler şöyle:

  • Öncelikle hazır bir koli bulun ve bu koliyi bantlayarak iyice sağlamlaştırılın.
  • Maket bıçağı kullanarak kestiğiniz straforla koliyi kaplayın.
  • Yine bantla sağlamlaştırın.
  • Yağışlardan korumak için büyük boy çöp torbalarıyla kaplayın.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız