birgün

23° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 07.04.2019 16:57

Kedi Evie, Britanya hükümetinin eşitlik politikasının yüzü oldu

Britanya hükümetinin eşitlik bürosunun yeni bir tanıtım yüzü Evie isimli dişi bir kedi oldu. Bürodan sorumlu olan uluslararası kalkınma bakanı Penny Mordaunt, yıl başında büroda ‘işe başlayan’ Evie’nin fotoğrafını Twitter’da paylaşarak sevimli kedinin eşitlik adına yapılacak çalışmaların yüzü olacağını duyurdu. 2016’da bir hayvan derneğinden alınarak geçmişte İngiliz kral ve kraliçelerinin yaşadığı Whitehall Sarayı’nın tek dişi […]

Kedi Evie, Britanya hükümetinin eşitlik politikasının yüzü oldu

Britanya hükümetinin eşitlik bürosunun yeni bir tanıtım yüzü Evie isimli dişi bir kedi oldu.

Bürodan sorumlu olan uluslararası kalkınma bakanı Penny Mordaunt, yıl başında büroda ‘işe başlayan’ Evie’nin fotoğrafını Twitter’da paylaşarak sevimli kedinin eşitlik adına yapılacak çalışmaların yüzü olacağını duyurdu.

2016’da bir hayvan derneğinden alınarak geçmişte İngiliz kral ve kraliçelerinin yaşadığı Whitehall Sarayı’nın tek dişi fare avcısı olarak devlet kademesindeki kariyerine başlayan Evie’nin ‘terfisi’ Mordaunt’un onun profilini yükseltemeye çalışması olarak nitelendirildi. 

İngiliz Daily Mail gazetesi bakanın, fare avlamakta pek başarılı olamayan ve diğer kedi çalışanlara göre daha az popüler olan Evie’nin popülaritesini artırmak istediğini yazdı.

Başkent Londra’da başbakanın ofis ve evinin olduğu Downing Sokağı’nda yaşayan Larry’nin 245 bin ve dışişleri bakanlığının kedisi Palmerston’un ise 81 bin 300 Twitter takipçisi var. Evie’yi ise sadece 35 bin 700 kişi takip ediyor. Ülke tarihinde özellikle başbakanlık ofisi çalışanı olan kediler büyük üne sahip.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız