birgün

17° PARÇALI BULUTLU

ÇEVRE 11.12.2018 11:32

Kekova'daki kaçak bungalovlar yıkıldı

Kekova'daki kaçak bungalovlar yıkıldı

Antalya'nın Demre ve Kaş ilçeleri sınırında bulunan dünyaca ünlü birinci derece doğal ve tarihi sit alanı, Özel Çevre Koruma Bölgesi Kekova'ya yapılan 3 bungalovdan Demre sınırında kalan 2'si yıkıldı.

Demre ve Kaş ilçeleri sınırında bulunan Kekova bölgesindeki birinci derece doğal ve tarihi sit alanı, Özel Çevre Koruma Bölgesi'ne, kaçak 3 bungalov yapıldı. Bölgedeki yurttaşların şikayeti üzerine Demre Kaymakamlığı olayla ilgili çalışma başlattı. Bungalovlar için kaymakamlık tarafından Demre Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Ardından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Likya Uygarlıkları Müzesi'ne gereğinin yapılması, Demre ve Kaş belediyelerine de yapıların kaldırılması için yazı yazıldı. Bungalovlardan Demre sınırları içinde kalan 2'si Demre Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkım anında Demre İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kekova Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız