birgün

-3° AÇIK

BİRGÜN EGE 08.01.2021 11:36

Kemal Baysak koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Kemal Baysak koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

BirGün/EGE

Karşıyaka’nın 1994-1999 dönemi Belediye Başkanı, Bosna Hersek Türkiye Fahri Başkonsolusu Kemal Baysak, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Kemal Baysak için 11 Ocak Pazartesi günü önce Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde, sonra da Karşıyaka Belediyesi'nde tören düzenlenecek. Beşikçioğlu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Bu kentin unutulmaz değerleri arasına adını altın harflerle yazdırmış değerli büyüğümüz Kemal Baysak’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Kendisine Allah’tan rahmet; Baysak ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. İzmir ve Karşıyaka onu asla unutmayacak” dedi.

31 Ocak 1933 tarihinde Karşıyaka’da hayata gözlerini açan Kemal Baysak, 27 Mart 1994 seçimlerinde Doğru Yol Partisi adayı olarak katıldığı seçimlerde Karşıyaka Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi 18 Nisan 1999 tarihine kadar sürdürdü.

2002 yılında Bosna Hersek Devleti’nin aldığı bir karar ile dünyada ilk ve tek olarak kendisine ‘Fahri Konsolosluk’ unvanı verildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız