birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 12.02.2021 12:19

Kemal Kılıçdaroğlu koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı

‘Devlet büyüklerine’ tanınan ayrıcalıktan yararlanmayan ve aşı olmak için sırasını bekleyeceğini duyuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip koronavirs (Covid-19) aşısının ilk dozunu yaptırdığı duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, ''Sıramız geldi ve eşim Selvi Hanım ile birlikte, Aile Hekimimizde Covid-19 aşımızı yaptırdık. Tüm vatandaşlarımıza bir an önce güvenli bir şekilde aşılarının yapılmasını ve bu salgının son bulmasını diliyorum'' ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, ‘örnek olmak’ bahanesiyle siyasi liderlere aşı konusunda tanınan ayrıcalığı reddetmiş ve “Sıramı bekleyeceğim” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol