birgün

24° AZ BULUTLU

Keman Virtüözü Ara Malikian'ın konseri Kültür Bakanlığı’nın programından çıkarıldı

İspanyol müzisyen Ara Malikian’ın Ankara konseri iptal edildi. İptal nedenine ilişkin açıklama yapılmazken, Malikian geçtiğimiz gün sosyal medyada hedef gösterilmişti.

KÜLTÜR SANAT 27.05.2022 12:49
Keman Virtüözü Ara Malikian'ın konseri Kültür Bakanlığı’nın programından çıkarıldı Fotoğraf: Quincena Musical CC-BY 2.0 / Wikimedia Commons
Abone Ol google-news

Kültür Bakanlığının festival programı kapsamında düzenleyeceği İspanyol keman virtüözü Ara Malikian'ın 11 Haziran'daki konseri iptal edildi. Konserin iptaline ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Ara Malikian konseri için bilet alanlar, konser iptalini bir mesajla öğrendi.

'The Ara Malikian World Tour' kapsamında Türkiye'ye gelecek olan keman virtüözü Malikian'ın 9 Haziran’da Zorlu PSM’de vereceği konserin biletleri hâlâ satışta.

Alper Fidaner (@DemodePop) isimli Twitter kullanıcısı, “Şimdi de Kültür Bakanlığı'nın festival programı kapsamında düzenlediği Ara Malikian konseri hiç bir açıklama yapılmadan iptal edilmiş. Bilet alanlar durumu dün gelen mesajla öğrenmişler. Ara Malikian Türkiye'de defalarca konser yapmış, tanınmış bir keman virtüözü.” yazdı.

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında konser vermesi planlanan Malikian’ın konserinin iptal edilmesiyle ilgili bilgi almak için Evrensel gazetesinin ulaştığı festival sorumluları bilginin Güzel Sanatlar Birimi’nden geldiğini ve kendilerine de iptal nedeninin iletilmediğini paylaştılar.

Malikian, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hedef gösterilmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun