birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 27.12.2018 12:59

Kenan Sofuoğlu’ndan tepki çeken ‘Emirlerim’ paylaşımı

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun yaptığı bir paylaşım sosyal medyada tepki topladı. Sofuoğlu paylaşımı kısa süre içerisinde kaldırsa da, eleştirilmekten kurtulamadı. Sofuoğlu, danışmanlarının başında hazır beklediği fotoğrafı Instagram Hikayeler’inde “Emirlerim” notuyla paylaştı. Kısa sürede çeşitli sosyal medya sitelerinde binlerce yorum alan fotoğraf, Mecliste mafyatik bir görüntü oluştuğu yönünde eleştiriler aldı. Sofuoğlu’nun emirerlerim dediği kişilerin danışmanları […]

Kenan Sofuoğlu’ndan tepki çeken ‘Emirlerim’ paylaşımı

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun yaptığı bir paylaşım sosyal medyada tepki topladı. Sofuoğlu paylaşımı kısa süre içerisinde kaldırsa da, eleştirilmekten kurtulamadı.

Sofuoğlu, danışmanlarının başında hazır beklediği fotoğrafı Instagram Hikayeler’inde “Emirlerim” notuyla paylaştı. Kısa sürede çeşitli sosyal medya sitelerinde binlerce yorum alan fotoğraf, Mecliste mafyatik bir görüntü oluştuğu yönünde eleştiriler aldı.

Sofuğlu’nun Instagram paylaşımı

Sofuoğlu’nun emirerlerim dediği kişilerin danışmanları teyzesinin oğlu Semih Bostanoğlu ve daha önce çiçekçilik yapan Levent Yaman olduğu ortaya çıktı.

Kenan Sofuoğlu, daha önce de lüks araç filosundaki araçlarla meclise gelerek gündem olmuştu.

SOFUOĞLU: ESPRİ YAPMAK İSTEDİM

Sofuoğlu, gelen tepkiler üzerine yine sosyal medyadan bir açıklama yaparak, “Siyasete espri katmak istedim. 4 dakikada kaldırdım” dedi.

Kenan Sofuoğlu, Instagram hesabından eleştirilere yanıt veren bir açıklama yaptı. Fotoğrafla siyasete espri katmak istediğini belirten ve eleştirilerin yanlış anlamalar üzerine yapıldığını ifade eden Milletvekili Sofuoğlu, açıklamasında “Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım, kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiye vermemek için bu paylaşımı 4 dakika içinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin, başımın üstünde yeri var. Hususen yanlış anlama kastiyle gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol