birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 14.10.2019 17:19

Kendi cenazesi için hazırladığı sürpriz gelenleri güldürdü

Kendi cenazesi için hazırladığı sürpriz gelenleri güldürdü

İrlanda’da bir cenaze töreninde, tabuttan ‘Beni buradan çıkarın’ şeklinde sesler yükseldi. Ancak bu, sanılanın aksine, yaşamını yitiren eski askerin kalabalığı eğlendirmek amacıyla planladığı son dileğiydi.

İrlanda’nın Kilkenny şehrindeki Kilmanagh’ta yaşanan olayda, defin töreni sırasında tabuttan ‘Beni buradan çıkarın, burası aşırı karanlık. Kahretsin neredeyim ben? Bu duyduğum rahip mi?” şeklinde sesler yükseldi. Bu ifadelere, tabutun yumruklandığını gösteren sesler de eklendi.

Sputnik'in aktardığına göre sesler kalabalığı alarma geçirmek yerine kahkahalara yol açtı.

Çünkü bu, İrlanda Savunma Kuvvetleri mensubu eski asker Shay Bradley’nin kendi cenazesi için yerine getirilmesini istediği bir dilekti. Bradley, önceden kaydedilmiş bir mesajın, cenazesine katılanları eğlendireceğini düşünüyordu.

Ses kaydı, Bradley’nin mezarının yanına yerleştirilen bir hoparlör aracılığıyla kalabalığı çalındı.

Bradley’nin kızı Andrea, tören için ‘inanılmaz bir adamı yolcu etmenin en iyi yolu’ yorumunu yaptı. Andrea, “Bu onun son dileğiydi. Ne adam ama, son derece üzgünken bizi güldürmeye çalıştı. O, işte böyle biriydi” dedi.

Bradley’nin torunu Chloe Kiernan ise, “O her zaman insanları güldürmeyi isterdi, bunu başardı” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada büyük ilgi çeken video, İrlanda Savunma Kuvvetleri’nin resmi sayfasından da paylaşıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız