birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 17.05.2021 11:17

Kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi, turistin 10 bin dolarını gasp etti

İstiklal Caddesi'ne gezmeye çıkan Ummanlı turist, kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi tarafından götürüldüğü iş yerinde başına tabanca kabzası ile vurularak, 10 bin doları gasp edildi.

Kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi, turistin 10 bin dolarını gasp etti

Turist olarak Türkiye'ye gelen Ummanlı Halife Safara, Şeker Bayramı'nın son gününde İstiklal Caddesi'ne gezmeye çıktı.

DHA'nın aktardığı habere göre, bu sırada Safara'nın yanına yaklaşan kimlikleri belirsiz 2 kişi, polis olduklarını söyleyip, pasaport kontrolü yaptı.

Ardından da Safara'yı bir iş yerine sokup, başına tabanca kabzasıyla vurdular ve üzerindeki 10 bin doları alıp, kaçtılar.

İhbar üzerine gelen polislere gözyaşı içerisinde yaşadıklarını anlatan Halife Safara, şüphelilerin ve parasının bulunmasını istedi.

Polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol