birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 22.11.2020 12:56

Kendilerini polis-savcı olarak tanıtan dolandırıcılar tutuklandı

İstanbul'da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp yurttaşları dolandıran zanlılar tutuklandı.

Kendilerini polis-savcı olarak tanıtan dolandırıcılar tutuklandı

İstanbul'da, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp FETÖ soruşturmalarında isimlerinin geçtiği bahanesiyle yurttaşları dolandırarak para ve ziynet eşyalarını aldığı öne sürülen 2 şüpheli tutuklandı.

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bayrampaşa, Beylikdüzü ve Fatih'te meydana gelen 4 dolandırıcılık olayına ilişkin çalışma başlattı.

Şüphelilerin, telefonla aradıkları ve kendilerini savcı olarak tanıttıkları vatandaşlardan, FETÖ soruşturmalarında isimleri geçtiği için ellerindeki para ve ziynet eşyalarını incelenmek üzere evlerine gelecek polise vermelerini istediği belirlendi.

Olay yerleri çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin taksiyle adreslere geldiğini tespit etti.

DHA'da yer alan habere göre polis, yaptığı çalışmanın ardından Suriye uyruklu Alaa H. (30) ve Amir D'yi (32) 19 Kasım'da yakaladı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada para ve ziynet eşyası ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden Alaa H'nin 2 dolandırıcılık suçundan arandığı belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız