birgün

20° AÇIK

SİYASET 04.09.2019 20:36

KESK İzmir: KHK zulmüne son

KHK ile ihraç edilen kamu emekçileri Karşıyaka'da yaptıkları eyleme 112'nci haftada devam etti

KESK İzmir: KHK zulmüne son

BİRGÜN İZMİR

İzmir’de KHK’ler ile ihraç edilen kamu çalışanlarının yaklaşık 2 yıl önce başlattıkları oturma eylemi, 112’nci haftasını geride bıraktı. Bugün saat 18.30’da Karşıyaka iskele karşısında buluşan kamu çalışanları oturma eylemi gerçekleştirdi. KESK İzmir Şubeler Platformu ve Eğitim Sen İzmir adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, "Okulların açıldığı bugünlerde arkadaşlarımızın öğrencilerinden ve işyerlerinden uzak tutulmalarını işlerine başlatılmamalarını asla kabul etmiyoruz. Bu adalet duygusunu yitirmiş vicdansız tutumunu teşhir etmeyi sürdüreceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyoruz" şeklinde konuştu.

"AYDINLIĞI KARARTMAYA GÜCÜNÜZ YETMEYECEK"

KESK’li kamu emekçilerinin bu ülkenin aydınlık geleceği ve onuru olduğunu belirten Kılıç, "Bu baskıcı ve kirli politikalarınızı kararlı ve gür bir sesle dillendirip, mücadele etmeden olmuyor. Yüzbinlerce kamu işçisini yoksulluğa sürükleyen, taşeron işçilerini sözleşmeye bile dahil etmeyen sözleşme masalarında 'açık kalan mikrofonlarda', milyonlarca kamu çalışanı ve emeklisinin emeğini hükümet tekliflerini meşrulaştırmakla görevli hakem kuruluna teslim eden 'samimiyetsiz söylemlerde', Kaz dağları başta olmak üzere ülkenin yer altını ve yer üstünü yağmalamakta beis görmeyen talancı zihniyette aynı “kayyumcu” anlayışın farklı yüzlerini görebiliyoruz. Demokrasiye ve Adalete aykırı tutum ve işleyişe karşı her zaman olduğu gibi bundan sonra da itiraz etmeye devam edeceğiz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız