birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 20.12.2018 10:16

KESK’ten Edirne’deki emekçilere çağrı: 22 Aralık’ta Bakırköy’deyiz!

KESK’ten Edirne’deki emekçilere çağrı: 22 Aralık’ta Bakırköy’deyiz!

KESK, “Krizin bedelini ödemeyeceğiz! Yoksulluğa, işsizliğe, güvencesizliğe karşı birlikte mücadeleye” sloganıyla 22 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda düzenleyeceği bölge mitingi öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Aralarında KESK MYK üyesi Yusuf Şenol’un da olduğu KESK heyeti dün Edirne’de konfederasyonun örgütlü olduğu işyerlerini ziyaret etti. Basın toplantısı da düzenleyen heyet, tüm emekçileri krize karşı omuz omuza mücadele etmek için mitinge çağırdı.

KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz’ün de olduğu KESK heyeti de Yalova’da sağlık kurumlarını ve okulları ziyaret ederek emekçileri bölge mitingine davet etti. KESK üyeleri ile yapılan toplantıda söz alan Ramazan Gürbüz, “OHAL koşullarını fırsat bilen iktidar 4 bin 235 KESK üyesini ihraç etti. Ekonomik krizin derinleşmesi ile birlikte 5 bölgede miting yapma kararı aldık. İzmir, Samsun, Adana ve Diyarbakır’dan sonra 22 Aralık’ta İstanbul’da da bir mitingimiz olacak. Ardından merkezi bir miting için hazırlıklarımız devam ediyor” dedi. Krizin derinleştiği bir ortamda bölge mitinglerinin önemini vurgulayan Gürbüz, bu kapsamda 53 ili gezerek kamu emekçileriyle yüz yüze görüştüklerini aktardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız