birgün

25° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 30.07.2019 13:05

KESK toplu sözleşme öncesi Ankara yolunda

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, 1 Ağustos’ta başlayacak toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri öncesinde, Ankara’ya gitmek üzere İzmir’den yola çıktı. Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği beşinci dönem toplu sözleşme süreci, 1 Ağustos’ta başlayacak. Görüşmeler öncesinde dün akşam Konak’ta bir araya […]

KESK toplu sözleşme öncesi Ankara yolunda

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, 1 Ağustos’ta başlayacak toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri öncesinde, Ankara’ya gitmek üzere İzmir’den yola çıktı.

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği beşinci dönem toplu sözleşme süreci, 1 Ağustos’ta başlayacak.

Görüşmeler öncesinde dün akşam Konak’ta bir araya gelen KESK üyeleri, taleplerini dile getirdi. Bugün de KESK üyesi bir grup, İzmir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü önünde toplandı. KESK Yürüyüş Kolu, toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri öncesinde, Ankara’ya gitmek üzere minibüsle yola çıktı.

Grup, Manisa’da diğer KESK üyeleri ile buluşarak yolculuklarını sürdürecek. 1 Ağustos’ta Ankara’ya varacak olan Türkiye’nin dört bir yanından gelen KESK üyeleri, burada taleplerini dile getirecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız