Kılıçdaroğlu: ABD'den elleri boş döndüler

15.11.2019 11:55 SİYASET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün yapılan PM toplantısında Nisan 2020’de yapılacak olan 37. olağan kurultay süreci, Erdoğan’ın ABD ziyareti ve gündemdeki diğer konuları değerlendirdi.

CHP’nin Parti meclisi (PM) toplantısına Eren Erdem cezaevinden tahliye edildikten sonra ilk kez katıldı. Geçmiş olsun dileklerini kabul eden Erdem’in süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür ederek “Siyasi görüşlerinden dolayı umarım kimse cezaevine girmez” dediği öğrenildi.

Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 8 Kasım’da başlayan kongreler süreciyle ilgili kavga istemediğini net bir şekilde ifade ederek “Biz birlik ve beraberlik içinde iktidara yürüyeceğiz. Kavga etmeden fikirlerimizi yarıştıracağız” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretini de değerlendiren Kılıçdaroğlu’nun “Gittiler hiçbir sonuç alamadan elleri boş geri döndüler” dediği ifade edildi.

Erdoğan: Güvenli bölgeyi halledelim dedik, Trump buna yanaştı Erdoğan: Güvenli bölgeyi halledelim dedik, Trump buna yanaştı