birgün

18° AÇIK

Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ile görüştü.

SİYASET 23.02.2022 15:56
Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü ile görüştü
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'u kabul etti.

CHP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Amor ve beraberindeki heyeti, parti genel merkezindeki makamında kabul ederek bir süre görüştüğü belirtildi.

Görüşmede Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz eşlik etti. Görüşme, basına kapalı gerçekleştirildi.

kilicdaroglu-avrupa-parlamentosu-turkiye-raportoru-ile-gorustu-984117-1.

KAVALA KARARINI ELEŞTİRMİŞTİ

Nacho Sanchez Amor, 2017'den bu yana tutuklu bulunan Osman Kavala hakkında 21 Şubat'ta görülen duruşmadan da tahliye kararı çıkmamasına tepki göstermiş ve "Maskaralığa dönüşen yasal süreçte dönen sayısız yasal oyunun sonuncusuna tanık olduğunu" belirterek "Tüm bu oyunlar gerçeği gizleyemeyecek: AİHM kararlarına riayet edilmesi zorunlu" ifadelerini kullanmıştı.

Nacho Sanchez Amor, "Bugün Çağlayan Adliyesi’nde Osman Kavala davasını izledim ve bu yargı süreci gülünçlüğünde sayısız hukuk hilesine tanık oldum. Gezi davasının mantıksız bir şekilde birleştirilmesinden sonra şimdi de ayrılma kararı alındı" demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun