birgün

15° AÇIK

Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin talimatıyla kendisine gönderilen kandilleri paylaştı

Kılıçdaroğlu, elektrik zamlarının geri alınmaması için başlattığı fatura ödememe eyleminin ardından Bahçeli’nin talimatıyla kendisine gönderilen kandillere ilişkin bir videoyu Twitter'dan paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Zamlar geri çekilecek. Bu kandillerde hoş bir hatıra olarak müzemizde yerini alacak. Bahçeli kandilleri olarak" dedi.

SİYASET 21.02.2022 21:44
Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin talimatıyla kendisine gönderilen kandilleri paylaştı
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ni talimatıyla parti genel merkezine MHP teşkilatları tarafından gönderilen kandilleri paylaştı.

Bahçeli’yi AKP sözcülerinden çok 'beşli çete' savunuculuğu yapmakla eleştiren Kılıçdaroğlu, MHP teşkilatları tarafından CHP Genel Merkezi’ne gönderilen kendilleri bir video ile gösterdi.

Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Biliyorsunuz elektrik faturasını ödeyemeyen milyonlar için kedi elektrik faturamı ödememe protestosu başlatmıştım. Amacım ödemeyenlerin sesi olabilmektir. Beni elektriğimi kesmekle tehdit ediyorlar. Donacaksın diyorlar, karanlıkta kalacaksın diyorlar. Bunlar beyhude çabalar, her şeyi göze alarak yola çıktım.

'HALK ACI İÇERİSİNDE, BAHÇELİ BEŞLİ ÇETE SAVUNMASINDA'

Bu arada Bahçeli, AK sözcülerinden daha fazla ateşli beşli çete savunucusu olup çıkıverdi. Halktımız bu faturalardan acı çekiyor dedi diye tüm MHP teşkilatlarına kandil gönderttiriyor. Bakın gelenlerin hepsi kütüphanemizdeki masamada. Koca MHP’yi ne hale getirdi, çok yazık.

Halk acı içerisinde Bahçeli beşti çete savunmasında. Bahçeli beşli çetenin karlarını savuna dursun, bu iş nereye kadar gidecekse gitsin. İşte tam oraya kadar gideceğim ve zamlar geri çekilecek. Bu kandillerde hoş bir hatıra olarak müzemizde yerini alacak. Bahçeli kandilleri olarak."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol