Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de camilerden müzik yayını yapılmasıyla ilgili "Bu bir provokasyon. Eğer sen bunu yapanları bulmak yerine, CHP’nin üzerine gidiyorsan, bunu sen yaptın demektir," dedi

Kılıçdaroğlu camilerden müzik yayını için Erdoğan'ı işaret etti

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay İzmir'de camilerdek gerçekleştirilen müzik yayınını yazdı. Balbay'a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu bir provokasyon. Eğer sen bunu yapanları bulmak yerine, CHP’nin üzerine gidiyorsan, bunu sen yaptın demektir." ifadelerini kullandı.

Mustafa Balbay'ın "Biz bu provokasyonu tanıyoruz!" başlıklı yazısında Kılıçdaroğlu ile konu hakkındaki görüşme şöyle aktarıldı:

"Olayı dün öğle saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk.

Değerlendirmeleri şöyle:

- Bu bir provokasyon. Eğer sen bunu yapanları bulmak yerine, CHP’nin üzerine gidiyorsan, bunu sen yaptın demektir.

- RTÜK Başkanı’nın televizyonda ölüm listesi yaptığını söyleyen kişi için talimat gelmeden bir şey yapmam demesinden anlıyoruz ki, talimat gelmeden hiçbir olayın üzerine gidilmiyor. Bu, devlette çürümedir. Liyakatin kaybolmasıdır.

- Adana’dan sonra İzmir’de de CHP’yi hedef gösterme gayreti içine girildi ama halk bunları artık yutmuyor. CHP’yi ucu belirsiz bir kavganın içine çekmek istiyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu oyunu halk bozacak, bozuyor da zaten. Ben halkın sağduyusuna ve vicdanına güveniyorum.

- Amaç belli; kardeşi kardeşe kırdırmak. Bunun devamında da olağanüstü hal ilan edip kendince daha rahat ülkeyi yönetmek. İktidarlar devlet olmak için gelmezler, devleti yönetmek için gelirler."

20 Mayıs'ta İzmir'de bazı camilerden Çav Bella şarkısı çalınmış, olay sosyal medya gündeminin ilk sıralarına yerleşmişti. Cami minarelerinden Çav Bella şarkısının çalındığı anların görüntüsünü sosyal medyadan paylaşan CHP üyesi ve Eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir ise tutuklanmıştı.