birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayı seçim takvimi açıklanınca belirlenecek

CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayının seçim takvimi belli olunca belirleneceğini kaydetti. İYİ Parti lideri Akşener’in, “Altılı masa noter değildir. Bizim CHP’ye bir borcumuz yok. 31 Mart seçimlerinde ödedik. Hatta alacaklıyız” sözlerini de değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Yandaş medya bir kriz varmış gibi yansıtıyor ama bir kriz yok. Ancak bizim aramızda en küçük bir sorun yok" dedi.

SİYASET 01.10.2022 11:25
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayı seçim takvimi açıklanınca belirlenecek Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayının altılı masada belirleneceğini yineledi, seçim takviminin açıklanması sürecini işaret etti. Kılıçdaroğlu, "Daha önce de söylediğimiz gibi cumhurbaşkanı adayını 6’lı Masa belirleyecek. Henüz seçim takvimi bile belli değil. Seçim takvimi belli olunca 6’lı Masa olarak toplanacağız ve adayımızı belirleyeceğiz" dedi.

Halktv.com.tr yazarı Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in, “Altılı masa noter değildir. Bizim CHP’ye bir borcumuz yok. 31 Mart seçimlerinde ödedik. Hatta alacaklıyız” sözlerinin “Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı” biçiminde yorumlanmasını değerlendirdi.

'AKŞENER'LE ARAMIZDA BİR KRİZ YOK'

Kılıçdaroğlu, Akşener’le önceki gün gerçekleştirdiği görüşmesini ve bu konuyu konuşup konuşmadıklarına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Bu konu açılmadı. Gayet sıcak, gayet samimi, çok verimli bir görüşme oldu. Bir sorun yok. Yandaş medya bir kriz varmış gibi yansıtıyor ama bir kriz yok. Biz ortak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meral Hanım, soru sorulunca daha önce mutabakata vardığımız ilkeleri söyledi. Tabii bunu gazeteciler kriz diye yansıtıyor. Gazetecilere bir şey demeye hakkımız yok, kendi anlayışlarına göre yansıtıyorlar. Ancak bizim aramızda en küçük bir sorun yok. Adaylık konusunu da konuşmadık. Bunun acelesi yok. Önce ülke sorunlarını nasıl çözeceğimiz konusunu berraklaştırmamız gerekiyor. Nasıl bir yol haritası izleyeceğiz: Bu konuyu çalışıp netleştirmemiz gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi cumhurbaşkanı adayını 6’lı Masa belirleyecek. Henüz seçim takvimi bile belli değil. Seçim takvimi belli olunca 6’lı Masa olarak toplanacağız ve adayımızı belirleyeceğiz."

'6 LİDER SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ'

Kılıçdaroğlu, Altılı Masa’da kriz yaratmak isteyenlerin boşuna uğraştıklarını da belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: "Biz 6 lider sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ülkeyi iktidarın getirdiği bu durumdan birlikte çıkaracağız. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluk duygusu ve bilinciyle hareket ediyoruz, etmeye devam edeceğiz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol