CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin yaptığı paylaşımda "Eğitim politikalarını bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandıracağız" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Eğitim politikalarını yeniden yapılandıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün başlayan 2022-2023 eğitim-öğretim yılına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da uygulanan yanlış politikalar, öğrenci ve ailelerin daha iyi bir gelecek hayalini yok etmiş; öğretmenlerimizi üzmüş durumda" ifadelerini kullandı.

Durumun değişeceğine işaret eden Kılıçdaroğlu, "Az kaldı; eğitim politikalarını bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandıracağız" dedi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da uygulanan yanlış politikalar, öğrenci ve ailelerin daha iyi bir gelecek hayalini yok etmiş; öğretmenlerimizi üzmüş durumda… Az kaldı; eğitim politikalarını bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandıracağız!

Öğretmenlerimizi ayrıştıran, öğrencilerin gözünde statüsünü farklılaştıran uygulama ve maruz kaldığı haksızlıklara rağmen onurla mesleğini icra eden öğretmenlerimize şükran borçlu olduğumuzu ifade ediyor; tüm öğrencilere 2022-2023 Eğitim ve Öğretim döneminde başarılar diliyorum"