birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen vatandaşın evinden Bakan Dönmez'e yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen vatandaşın evinden elektriği kesik olan abone sayısının 278 bin olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, rakamların geçen yıla kıyasla 40 bin daha fazla olduğunu söyledi.

SİYASET 22.04.2022 16:37
Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen vatandaşın evinden Bakan Dönmez'e yanıt verdi
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in "Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir. Bu da toplam abone içinde %0.6’dır" ifadelerine elektriği kesilen bir vatandaşın evine yaptığı ziyaret sırasında yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, 2022'de ortaya çıkacak rakamların daha yüksek olacağını vurgulayarak Dönmez'e "Geçen yılın aynı rakamlarına göre 40 bin daha fazla. Bakana verdiği bilgiler için teşekkür ederim" sözleriyle yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında yalnızca Türkiye'ye değil dünyaya çağrı yaptığını söyleyerek, temel ihtiyaçlar konusunda yetkilileri göreve davet etti.

Neoliberal politikaları eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Ortaya çıkan gerçek şu ki; bir avuç kişi zenginleşti milyonlarca insan fakirleşti. Geldiğimiz tablo budur bu tablo bu çağın öfkesini dile getirdiği bir tablo olmaya başladı.

Sadece Türkiye’deki demokratlara değil dünyadaki demokratlara da seslendim. Dünya yeni bir çağı başlatmak zorundadır. Demokrasi, insan hakları ekseninde yetkililerin elektrik, su, doğal gaz gibi temel haklarının teslim edilmesi konusunda çaba harcaması gerekmektedir. En büyük arzumuz budur. Türkiye düzelebilir, zengin bir ülkedir. Türkiye’deki pek çok insan şu anda elektriksiz, gece karanlığına mahkum edilmiş vaziyettedir ama bunların tamamını çözmek mümkündür.

Geçen yılın aynı rakamlarına göre 40 bin daha fazla. Demek ki 2022’de ortaya çıkacak rakamlar çok daha fazla olacak. Bakana verdiği bilgiler için teşekkür ederim."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol