birgün

12° AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.01.2020 19:26

Kılıçdaroğlu: Elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya çalışıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ'da yaşanan depreme ilişkin açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu: Elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya çalışıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ'da yaşanan depreme ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu.

CHP'li belediye başkanlarının bölgede yardım çalışmalarında bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu "Elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Büyükşehir belediye başkanlarımız bölgeye hem yardım hem araç gönderdi. İBB Başkanımız gönderilen yardımların halka ulaşması için bölgeye gitti.

"Beni bu süreçte duygulandıran olay bu tür felaketlerle karşı karşıya kaldığımızda siyasi görüşe bakmadan bütün vatandaşlarımızın yaraları sarmak için olağanüstü bir çaba göstermeleridir."

"Bu çerçevede arkadaşlarımız oradalar. Bölgenin bütün ihtiyaçlarını merkezi yönetim de karşılıyor zaten. Hem Elazığ hem Malatyalılara başsağlığı diliyorum. Belediye başkanlarımız alanda sorunlarla ilgilenip bana bilgi veriyorlar. Elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya çalışıyoruz. Günlük ihtiyaçlar için belediye başkanlarımız gereken çabayı gösteriyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız