CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine 'bay bay Kemal' sloganını öneren AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Organize İşler' filmiyle yanıt verdi. "Bye Bye Happiness" şarkısına gönderme yapan Kılıçdaroğlu, "Ey beşli çeteler, hani bir şarkı vardı..." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 'Organize İşler' filmiyle yanıt verdi: Hani bir şarkı vardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik 'Bay bay Kemal' sloganına yanıt verdi.

2005 yapımı Organize İşler filmindeki bir bölümü paylaşan Kılıçdaroğlu, "Ey beşli çeteler, hani bir şarkı vardı..." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı Organize İşler filminin videosunda The Everly Brothers isimli müzik grubunun "Bye Bye Happiness" şarkısı çalıyor.

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı.

Erdoğan, şunları söylemişti: "Kılıçdaroğlu'nun idrak derecesinin boyutunu gösteren şu örnek bile kara mizah içinde yaşadığımızın işaretidir. Kendisine zaman zaman 'Bay Kemal' diye hitap ediyoruz. Bay Kemal ifadesinin sonundaki ünlemi anlamadan kendisine slogan ilan etmiş. Memleketin her işi gibi muhalefetin sloganını bulmak da bize kaldı. Madem 'Bay Kemal' bu ifadeyi o kadar sevdi, öyleyse bundan sonra kendisine kullanacağı yeni sloganını da vereyim: bay bay Kemal."

ORGANİZE İŞLER FİLMİ

Kılıçdaroğlu'nun gönderme yaptığı Organize İşler filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan yaptı.

2005 tarihli filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal ve Cem Yılmaz yer aldı.

Filmin konusu ise şöyle: "Suçlarla dolu, karmaşık bir şehir olan İstanbul… Masumlar ve suçlular dirsek temasında, birbirlerine uyumlu bir tavırla hayatlarını idame ettirmektedirler. Süpermen kostümü giyip hayatını kazanmaya çalışan sıradan bir adam kendisini bir anda suç dünyasının göbeğinde bulacaktır. Suç dünyasının tam ortasında bir masuma aşık olacak, kendisi dahil herkesin kafasını karıştıracak ve bir şekilde hayatta kalmaya çabalayacaktır."