birgün

8° HAFİF YAĞMUR

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'açlık yok' sözlerine elektriği kesilen ailenin yanından cevap verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Şimdi birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok" sözlerine, ziyaretine gittiği elektriği kesik ailenin yanından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "'Bu memlekette açlık yok' diyenler gelip görsünler. Saray'da açlık yok, ben bunu gayet iyi biliyorum zaten. Gel kardeşim sen Türkiye’nin gerçeğiyle karşılaşmak istiyorsan önce gel bu evlere bir gir bakayım. Oturuyorsun, hayattan kopmuşsun, gerçeklikten kopmuşsun" dedi.

SİYASET 28.05.2022 12:58
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'açlık yok' sözlerine elektriği kesilen ailenin yanından cevap verdi Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da elektrikleri kesik inşaat işçisi Mustafa Atalay’ı ve eşi Hazal Atalay’ı evlerinde ziyaret etti.

Aile bireyleri ile bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Şimdi birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok" ifadelerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ""'Bu memlekette açlık yok' diyenler gelip görsünler" diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

“Ev sahibinin, medyaya yaptığı açıklama üzerine geldim, kendisi ailenin durumunu görmek üzere beni evine davet etmişti. Geldim, eşini ve çocuklarını gördüm. Kendisi şu anda bir inşaatta çalıştığını, Van’ın biraz dışında inşaatta çalıştığını, gelemediğini ifade etti. Ailenin durumu malum, bu mahallede yaşayanların büyük sıkıntıları var. Muhtar arkadaşımızla da görüştük, o da yardımcı olacak buradaki sorunları kısmen giderebilirse çok mutlu olacağım. İl başkanımız da gerekli çalışmayı yapacak, bildirecek.

"21. YÜZYILIN TÜRKİYE'SİNDE BÖYLE BİR TABLOYU KABUL EDEMEYİZ"

Tablo, iç açıcı bir tablo değil, gönül ister ki her evde huzur olsun, anne sağlık durumu iyi olmayan bir anne, çocuklara iyi bakamıyor sağlık durumu nedeniyle, gıda sorunu var, elektrik sorunu var, bunların aşılması lazım. 21. Yüzyılın Türkiye’sinde böyle bir tabloyu hiç kimse kabul edemez, etmemeliyiz.

Bu memlekette ‘açlık yok’ diyenler gelip görsünler. Sarayda açlık yok, ben bunu gayet iyi biliyorum zaten, sarayda herkesin bir eli yağda bir eli balda. Gel kardeşim sen Türkiye’nin gerçeğiyle karşılaşmak istiyorsan önce gel, bu insanlarla otur bakayım, bu evlere bir gir bakayım, bu insanlarla bir konuş bakayım, çocukları bir kucağına al bakayım, bu çocukların derdi ne bir dinle bakayım. Oturuyorsun, hayattan kopmuşsun, gerçeklikten kopmuşsun.

"NE YAPARSA YAPSIN TÜRKİYE'NİN GERÇEĞİ BU"

Söylediklerimiz onun için ağır geliyor ve içine sindiremiyor, her türlü hakareti yapıyor, ne yaparsa yapsın Türkiye’nin gerçeği bu. Bu gerçeği bütün dünyanın bilmesini isterim.

Van’da yaşanan bu dram sadece Van’a özgü değil, gidin aynı durum İstanbul’da da var, Hakkari, Bitlis’te, Mardin’de, İzmir’de de var, her yerde var bu tür dramlar. Dolayısıyla sosyal devletin güçlü olarak ortaya çıkması lazım ve bu dramları sonlandırması lazım. İnşallah bunların tamamı çözülecek, hepsini halledeceğiz."

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol