birgün

17° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 19.08.2021 16:30

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın bu halleri endişe verici

Erdoğan’ın sık sık canlı yayınlara çıkmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ı ve küfürlerini ciddiye almıyorum ancak bu halleri, ülke bekasının söz konusu olduğu bu dönemde, hayli endişe verici” dedi. Kılıçdaroğlu, iktidarın mevcut ruh haline işaret ederek bir kez daha ‘hemen seçim’ çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın bu halleri endişe verici

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık canlı yayınlarda boy göstermesiyle ilgili Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu.

“Sevgili Halkım, Erdoğan her hafta yeni bir canlı yayında. Tabii anketlerden gidici olduğunu biliyor, gerginliği artırarak oy kazanma peşinde” diyen CHP lideri, dün geceki yayının özetini “İftira, küfür, hakaret, riya ve bedduadan başka bir şey duyamadık” şeklinde özetledi. Kılıçdaroğlu yayınla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Sonunda da ‘Neden önemli bir toplantıda dışişleri yetkilisi yoktu’ diye soran halkımıza, ‘Başınıza taş düşsün’ dedi. Erdoğan’ın trolleri de paralelde küfürlü bir kampanya başlattılar. Saray’ın hali maalesef budur.”

Erdoğan’ı ve küfürlerini ciddiye almadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Ancak bu halleri, ülke bekasının söz konusu olduğu bu dönemde, hayli endişe verici” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, iktidarın ruh halinin bir erken seçim gerektirdiğini belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı:

“BECERİKSİZLİĞİN BOŞLUĞUNU KÜFÜRBAZ TROLLER DOLDURUYOR”

“128 milyar hala ortada yok. Ekonomi çökmüş. Göçmen seli devam ediyor. Yangınlar ülkeyi çorağa döndürdü. Seller ilçeleri yok ediyor; Erdoğan küfürde kıyamette… Beceriksizliğinin yarattığı boşluğu küfürbaz trolleri doldurmaya çalışıyor.

Önümüz kış. Enflasyon halkımızın belini kırıyor. Görülüyor ki, canlı yayınlarını uyku ve öfke nöbetleri arasında geçiren Erdoğan, halkımızın yardım çağrılarına asla bir çözüm bulamayacak.

Biz bu kış belediyelerimizle, halkımızın yardımına mutlaka koşacağız ama böyle bir ruh haline düşmüş bir iktidarın artık seçimde bir güvenoyu alması gerektiği de aşikârdır. #HemenSeçim”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol