Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Nursen Yavaş, Zeynep Babacan ve Hatice Uysal, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kadınlara yönelik video mesaj yayınladı. Kadınlar, ülkenin geleceği için oy vermeye ve sandıklara sahip çıkmaya çağırıldı.

Kaynak: Haber Merkezi
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Yavaş, Babacan ve Uysal’dan kadınlara sandık çağrısı

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın eşi Ülkü Zeynep Babacan ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın eşi Hatice Uysal, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesinde kadınlara yönelik bir video mesaj yayınladı.

Videoda düşüncelerini paylaşan kadınlar, ülkenin ve çocukların geleceği için hemcinslerini oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Selvi Kılıçdaroğlu, “Sevgili kadınlar, gelin birlik olalım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, yüzlerinin güldüğü, her bir kadının özgürce yaşadığı bir ülke için oy verelim, sandığa sahip çıkalım” dedi.

Zeynep Babacan, “Emeğiyle dünyaya eşitlik, bereket ve huzur getiren kadınlar. Sevgili kız kardeşlerim. Bir oyla ne değişir demeyin, ülkemizin geleceği için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Hatice Uysal, “Çocukların özgürce ve güvenle büyüyebildiği, nitelikli bir eğitimle geleceğe hazırlandığı, tüm kadınların özgürce yaşadığı emekleriyle hayata değer kattığı bir ülke için, oy verelim sandığa sahip çıkalım” çağrısında bulundu.

Nursen Yavaş, “Çocukların ve gençlerin bilimin ışığında, barış içinde, mutlu ve huzurlu yaşayabilmeleri, geleceklerini özgürce inşa edebilmeleri için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Videoda son olarak Dilek İmamoğlu’nun “Gelin, genç kadınları özgürce hayal bildiği, her çocuğun, her gencin eşit eğitimle yarınlarına umutlarına bakabildiği bir gelecek için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım” sözleri yer aldı.

Video “Oy verelim, sandığa sahip çıkalım” yazısıyla tamamlandı.