CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlükten kalkmasına ilişkin, "İstanbul Sözleşmesi'ni bir imzayla kaldırdılar, bir imzayla ihya edeceğim. Hiç endişeniz olmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu: İstanbul Sözleşmesi'ni bir imzayla kaldırdılar, bir imzayla ihya edeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi'ni bir imzayla kaldırdılar, bir imzayla ihya edeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu, Samsun'da partisinin Atakum İlçe Başkanlığınca parti binası önünde düzenlenen programdaki konuşmasında, en büyük arzusunun bu ülkede huzurun olması olduğunu söyledi.

"En büyük arzum siyasette kavganın olmaması, en büyük arzum siyasetin temiz olması, en büyük arzum bu güzel ülkede bayrağımızın altında özgürce yaşamak" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"En büyük beklentim hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye. En büyük arzum her çocuğun, her gencin her kadının istediği zaman güzel bir işte çalışması ve alın terinin değerli olması. Size söz veriyorum bunların tamamını yapacağım. Bu güzel ülkeye adaleti getireceğim, bu güzel ülkede gencecik fidan gibi çocuklarımız var işsiz. Onlara istihdam yaratmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Siyaseti kirlilikten arındıracağım. Kadın erkek eşitliliğini sağlayacağım, hiç endişeniz olmasın. Bu ülkenin kaynaklarını, bu ülkede vatandaşın ödediği bütün vergilerin hesabını millete vermeyi boynumun borcu kabul edeceğim."

"SİYASET CEP DOLDURMA İŞİ DEĞİLDİR"

Siyasetin zenginleşme aracı olmadığına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Siyaset cep doldurma işi değildir. Siyaset halka hizmettir, halka hizmet hakka hizmettir. Hakka hizmet alın terine değer vermek demektir. Alın terine değer vermek demek o memlekette huzuru ve bereketi getirmektir" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu güzel ülkeye huzuru ve bereketi getireceğim. Kavgayı bitireceğim. Herkes evinde huzur içinde yaşayacak. Biliyorum çok sorunlarınız var biliyorum. Çok sorunlar var biliyorum. Kasada para kalmadı biliyorum. Ama unutmayın ben maliyeciyim. Tam 27,5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, tasarruf nasıl yapılır, israf nasıl önlenir bunların hepsini biliyorum. 13 tane uçak mı var? Satacağım onları. Lüks arabalar mı var? Satacağım onları. Bir kişi bir yerden değil, 2 yerden değil, 3-4-5 değil 11 yerden aylık alacak, bitireceğim bunların tamamını, adaletsizliği bitireceğim. Bu güzel ülkeye adaleti getireceğim."

Huzur içinde yaşamanın adresinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Adaletin olmadığı yerde devlet ayakta durmaz, adaletin olmadığı yerde haksızlıkları önleyemezsiniz, adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Adaletin olmadığı yerde haksızlık vardır, adaletin olmadığı yerde milyonlarca gencimizin işsizliği vardır. Adaletin olmadığı yerde evlerde huzur yoktur, mutfakta ateş vardır. Bu güzel Türkiye'yi beraber ayağa kaldıracağız. Milletvekilimiz diyor ki: 'İstanbul Sözleşmesi ve kadına şiddetin engellenmesi lazım.' Bir hafta içinde kadına kim şiddet uyguluyorsa karşısında bu kardeşinizi bulacak. İstanbul Sözleşmesi'ni bir imzayla kaldırdılar, bir imzayla ihya edeceğim. Hiç endişeniz olmasın."

Daha sonra Kılıçdaroğlu, Doğa Bilimleri Köy Okulu'nu ziyaret ettikten sonra gençlerle bir araya geldi.