birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu, MHP'den CHP'ye geçen yurttaşın konuşmasını paylaştı: "Bunu da yırtıp atıyorum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP’den istifa ederek CHP’ye katılan Hilmi Aslan’ın bugünkü üye katılım töreninde yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video paylaştı ve “Hepimizin dertleri aynı olunca, farklı siyasal eğilimde olmak veya olmamak sadece teferruat oluyor. Çözmemiz gereken oldukça birikmiş sorunu var milletimizin. Çözeceğiz” dedi.

SİYASET 18.08.2022 23:15
Kılıçdaroğlu, MHP'den CHP'ye geçen yurttaşın konuşmasını paylaştı: "Bunu da yırtıp atıyorum"
Abone Ol google-news

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında, MHP’den istifa ederek CHP’ye katılan Hilmi Aslan’ın, partisinin bugün Ankara’da düzenlediği üye katılım töreninde yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun “Hepimizin dertleri aynı olunca, farklı siyasal eğilimde olmak veya olmamak sadece teferruat oluyor. Çözmemiz gereken oldukça birikmiş sorunu var milletimizin. Çözeceğiz” diyerek paylaştığı videoda Hilmi Aslan’ın şu sözlerine yer verildi:

“İş makinesi operatörüyüm ama şu anda 7 aydan beri çalışamıyorum, işsizim. Hastaneye gidiyorum, eşim şeker hastası, kızım engelli, tedavi ettiremiyorum. Çünkü sağlık güvencem yok. Yeşil kart çıkaracağım, diyor ki ‘Sağlık sigortan yok, borcun var, borcunu öde’. Nasıl ödeyeceğim? Çalacak mıyım, çırpacak mıyım? Ne ile ödeyeceğim? Eşimin ilacına 350 lira para istedi, alamadım. Artık Genel Başkan’ım, ben diyorum ki bitirelim bu işi. Gel başımıza, hep beraber yürüyelim diyorum.

Mülteci sorunu; elin Afgan’ı geliyor, Suriyelisi geliyor, benden önce ilk sırada tedavi oluyor. Hastanede özel yatağı var. Özel muayenehanesi var. Ama ben eşimi götürüyorum, giremiyorum. Niye kendi vatanımda, kendi toprağımda kendim tedavi göremiyorum? Ben, 7 aydan beri ev kirası veremiyorum. Kızım tedavi olacak, ilaçlarını alamıyorum. Ben, MHP'de üyeyim. Bugün de istifamı sunmaya geldim. Herkes de görsün.

2007’de kuzenimi şehit verdim. Askerimiz, polisimiz niye ölsün artık, Suriye’ye gidip niye savaşsın? Onlar kendi toprakları için savaşsın. Biz de kendi toprağımız, kendimiz için savaşalım. Ben, bunu istiyorum Sayın Genel Başkan’ım. Seni de bir cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum. Hepinizi saygı, sevgi ile selamlıyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun. Bunu da yırtıp atıyorum, MHP’den de istifamı veriyorum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol