birgün

3° AÇIK

GÜNCEL 26.01.2021 21:48

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin partisine katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partiyle ilgili eleştirilerini bir mektupla kendisine ileten 3 milletvekili ile görüştü. Mehmet Ali Çelebi, görüşme sonrasında kendisine yöneltilen “İstifa edecek misiniz?” sorusuna ‘hayır’ yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin partisine katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimine dair eleştirilerini kendisine bir mektupla ileten CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ile görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun Meclisteki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmede, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de yer aldı.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, görüşmenin ardından “İstifa edecek misiniz?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

Çelebi, görüşmeye ilişkin “Daha önce partimizin iktidara gelebilmesi için söylediğimiz şeyler vardı mektupta, görüş ve önerilerimizi burada kendisiyle bizzat görüştük, ifade ettik o kadar” dedi.

Çelebi ile Aksoy'un imzasıyla, parti yönetimine ilişkin eleştirilerin yer aldığı bir mektup yayınlanmıştı. Mektupta 4 ayrı mesajlarının olduğunu söyleyen Çelebi, "Rahatsızlıklarımızın Muharrem İnce ile bir ilgisi yok" demişti.

Kılıçdaroğlu ise mektuba ilişkin yanıtında, “Genel başkandan randevu alınır, gelinir, konuşulur. Varsa bir sorunları dinleriz. ‘Ben mektup yazdım’ gibi şeyleri kabul etmeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol