birgün

6° AZ BULUTLU

SİYASET 09.09.2018 12:22

Kılıçdaroğlu'ndan Anıtkabir'e 95. yıl ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 95’inci kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'ndan Anıtkabir'e 95. yıl ziyareti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 95’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti. CHP Milletvekilleri, CHP il başkanları ve yüzlerce CHP’li, Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP’nin Kurucu Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

Buradan Misak-ı Milli kulesine geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve CHP’nin İkinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün mozolenin karşısındaki kabrine çelenk bıraktı.

“TÜRKİYE'NİN YÜRÜYECEĞİ YOL İSE HİÇ TARTIŞMASIZ SİZİN YOLUNUZDUR”

CHP lideri Kılıçdaroğlu Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları kaydetti:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, milletimize hürriyet ve hakimiyet temin eden devrimci bir ruhun partisi olarak tanımladığımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 95'inci yıl dönümünde huzurunuzdayız. Partimiz ilk kurultayı olarak kabul ettiğimiz 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nden ve 9 Eylül 1923'de Halk Fırkası'yla kuruluşundan günümüze, eksiksiz bir vatanseverliğin kalesi olmuştur. Bu vatanseverlik, tüm mazlum milletleri kucaklayan yönü çağdaş uygarlığa dönük mücadelemizden ilham almaktadır. Bu bağlamda ilke ve devrimlerinizle biçimlendirdiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’miz, herkes için adalet ülküsüne bağlı demokrasiyle taçlandırılmış bir Cumhuriyet hedefi ile yeni bir mücadeleye atılmak zorundadır. Türkiye'nin yürüyeceği yol ise hiç tartışmasız sizin yolunuzdur. CHP'nin tüm kadroları, ilke ve devrimlerinizin kuşatıcılığında ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları aşacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu duygu ve düşünceler ile size, silah arkadaşlarınıza ve tüm Cumhuriyet Halk Partililere kuruluşumuzun yıldönümünde şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun."

İL BAŞKANLARI TOPLANTISI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün saat 14.00’te parti genel merkezinde il başkanları toplantısına katılacak ve saat 19.00’da ATO Congresium’da düzenlenen Sunay Akın gösterisine gidecek. (ANKA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız